onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

Franca dhe Danimarka ndahen në paqe, Peruja mund Australinë

Franca ndahet pa gola (0:0) me Danimarkën, në kuadër të grupit E të Kampionatit Botëror – “Rusia 2018”.

Futbollistët e Francës nuk dhanë tërë energjinë, dukej se luanin me një rezervë, sa për të fituar pikë dhe për të ruajtur kreun e klasifikimit, gjë që edhe ia dolën. Danimarka në disa raste u përpoq të jetë e rrezikshme por pa sukses.

Në minutën e 59-të, Christian Eriksen nga rreth 17 metra me një goditje të fortë, por shkoi jashtë portës për fat të mirë të Francës. Në minutën e 70-të, Nabil Fekir gjuajti nga disa jashtë portës së danezëve. Një sfidë jo aq e pëlqyeshme, me pak raste e pa gola. Franca zuri vendin e parë me 7 pikë, Danimarka renditet në pozitën e dytë me 5 dhe kualifikohen në të tetën e finales. Peruja përshëndet me fitore, kurse Australia pa asnjë pikë nga Kampionati Botëror.

Australianët mbeten pa pikë, pasi nuk ia dolën as në ballafaqimin me Perunë, duke pësuar humbje me rezultat 2:0.

Australianët dëshmuan lojë të mirë, por sulmuesit e saj nuk u treguan të shkathët për të shënuar. Në minutën e 18-të,Andre Carrillo kaloi në epërsi Perunë. Ai nga 14-15 metra me goditje të fortë e përtokë plasoi topin në rrjetë.

Në pjesën e dytë, Peruja thelloi fitoren, duke iu falënderuar golit te Paolo Guerrero, i cili nga rreth 8-9 metra me një goditje mjeshtërore shënoi për 0:2. Peruja përfundoi në vend të tretë me 3 pikë dhe Australia e fundit me zero pikë.

Danimarka-Franca 0:0