KATASTROFË! Humbje historike, Shqipëria e Panuçit turpërohet në shtëpi

Kombëtarja e Kristian Panuçit ka përjetuar një makth mbrëmjen e
sotme teksa është mposhtur me rezultatin 0:4 nga Skocia në “Loro
Boriçi” në takimin e vlefshëm për Ligën e Kombeve.

Një humbje katastrofike përballë kombëtares skoceze që e dominoi të gjithë takimin. Vuajtjet nisën në minutën e 14-të, ku Frajser kaloi në avantazh të tijtë pas një gabimi të Xhakës. Fitoren më të lehtë  kundërshtarëve ua bëri kapiteni Mërgim Mavraj që në minutën e 22-të kur u ndëshkua me karton të kuq, pas goditjes me kokë të kundërshtarit. Fleçer do të dyfishonte rezultatin në fundin e pjesës së parë nga pika e bardhë e penalltisë.

Në pjesën e dytë ishte radha e Forrest që me dopietën e tij vulosi
rezultatin 0-4. Një fitore e merituar e skocezëve përballë një Shqipërie të pafuqishme, që nuk arriti të gjuante qoftë edhe njëherë të vetme në kuadrat.

E gjithë përgjegjësia bie mbi trajnerin, i cili duket se i vuri kapak zhgënjimeve ma paraqitjen e sotme./Panorama/