onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

VIDEO/ Argjentina kualifikohet përmes drithërimash, ja dy çiftet e tjera të 1/8 të finales

Kualifikim i çmendur i Argjentinës së Lionel Messit. Shumëkush mund ta kishte menduar se Argjentina do të eliminohej, megjithatë u kualifikua.

Nigeria e pafat, Argjentinës i priu fati sportiv, kur me golin e Marcos Rojos në minutën e 86-të siguroi fitoren e madhe me rezultat 2:1.

Dukej se argjentinasit do ta kishin të lehtë fitoren pasi në minutën e 14-të kaluan në epërsi përmes golit të Lionel Messit.

Por ky gol nuk e stepi Nigerinë, e cila luftoi me mish e më shpirt dhe ia doli që ta barazojë rezultatin 1:1 në minutën e 51-të.

Futbollisti Victor Moses u tregua i saktë nga penalltia. Megjithatë, Nigeria tronditet katër minuta pa përfunduar sfida, kur nga pika e penalltisë Marcos Rojo me një goditje volej shënoi golin që i dha fitoren e madhe dhe kualifikimin Argjentinës.

Ndërkaq, Kroacia edhe pse pa nëntë lojtarë titullarë, mundi me rezultatin 2:1 Islandën.

Islandezët nuk arritën të shkaktojnë sensacion, por u eliminuan në fazën e grupit. Në minutëne 53-të, Badel shënoi për epërsinë e kroatëve, por Sigurdsson barazoi (76′-nga penalltia). Në minutën e fundit Ivan Perishiç shuan ëndrrat e Islandës për me shumë.

Kroacia zuri vendin e parë me 9 pikë, ndërsa Argjentina përfundoi në pozitën e dytë dhe kualifikohet më tej, kurse Nigeria me 3 pikë dhe Islanda me 1 janë eliminuar nga ngjarja më e madhe.

Në të tetën e finales do të takohen: Uruguai-Portugalia, Spanja-Rusia, Kroacia-Danimarka dhe Franca-Argjentina.

Islanda – Kroacia 1:2