onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

Emocione dhe barazim në EURO 2024, shokohet Kroacia, Shqipëria mbetet në lojë

Kombëtarja shqiptare mori pikën e parë në këtë Kampionat Evropian, duke barazuar me Kroacinë me rezultatin 2-2 dhe mbetur me shpresën për vazhdimin e EURO 2024 me fitoren në përballjen e fundit.

Ndeshja e kuqezinjëve përballë Kroacisë nisi qetë dhe golin e bukur të Laçit që në minutën 11′. Kroacia e shokuar mbeti në pjesën e parë pa ndonjë golë tjetër të shënuar nga të përzgjedhurit e Sylvinho, por në pjesën e dytë gjithçka ndryshoi.

Kroatët e filluan pjesën e dytë vendimtare me një ritëm ndryshe dhe u deshën vetëm tre minuta që ëndërra e tyre të preket me dolin e Kramariç dhe autogolin e Gjasulës.

Një zëvendësim me Hoxhën dhe Dakun ndryshoi ritmin e lojës dhe ringjalli shpresën për përmbysje të rezultatit ku Gjasula përveç se në golin e tij kontribuoi edhe me golin në portën kundërshtare, duke e lënë kombëtaren me shpresë për kualifikim.

KROACI-SHQIPËRI 2-2
74′ Kramariç, 76′ (ag) Gjasula / 11′ Laçi, 90’+5′ Gjasula

Gjithsesi, ky rezultat që shokoi Kroacinë gjeti lojtarët e kombëtares tonë duke festuar së bashku me trajnerin Sylvinho.

Por,e pabesueshme ishte edhe për UEFA:

Kështu, në Grupin B, Spanja dhe Italia kanë nga tri pikë, ndërsa Shqipëria dhe Kroacia me nga një, dhe italianët dhe spanjollët pritet të luajnë nesër për të përcaktuar se kush do të jetë lider i grupit.

Në ndeshjen e fundit, Shqipëria në përballje me Spanjën mbetet me shpresën për fitore.

Formacionet

Kroacia: Livakoviç, Juranoviç, Shutalo, Gvardiol, Perishiç, Brozocviç, Kovaçiç, Modriç, Majer, Kramariç, Petkoviç.