Asnjë humbje jete, edhe 12 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Pas testimit të 477 personave gjatë 24 orëve të fundit 12 prej tyre rezultuan pozitiv me COVID-19 duke e çuar në 230.278 numrin e të prekurve me koronavirus në Kosovë. Duke përditësuar të dhënat, Instituti i Shëndetit Publik raporton se nuk ka asnjë humbje jete nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit ndërsa janë shëruar 21 pacientë.

Njoftim:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 128 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.610 doza të vaksinës. Deri më sot 822.891 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 102.604 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 477 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 21 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.034. Në total numri i rasteve aktive është 148.

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!