onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

Bale spektakolar, Reali në histori – kampion i trefishtë i Evropës!

Gareth Bale hero i ndeshjes. Real Madridi në histori, kampionë i trefishtë i Evropës! Mbretërit gjunjëzuan me rezultatin 3:1 Liverpoolin, në finalen e madhe të Champions League, që u zhvillua në stadiumin e Kievit. Kjo falë edhe dz gafave të portierit Karius, që i dhuroi dy gola madrilenëve.

Mbi 61 mijë shikues në stadium panë një Real më të mirë, një super Gareth Bale, që me dy golat e tij i dha fitoren skuadrës spanjolle. Një Bale që tregoi klasin e tij sidomos me golin që shënoi nga rreth 13-14 metra me kërcim akrobatik në minutën e 64-të, por edhe nga 35 metra në minutën e 83-të. Trajneri Zinedine Zidane si trajneri i vetëm futet në historinë e futbollit, që fiton tri herë rresht Champions League.

Kjo gjeneratë e Realit pa dyshim se është më e mira e të gjitha kohërave me në krye Cristiano Ronaldon. Trajneri Jurgen Klopp pa dyshim është i zhgënjyer, për faktin se ka pritur të ndalë hovin e Realit, por e kot.

Në anën tjetër nga minuta e 31-të Salah u lëndua dhe u largua nga fusha, gjërat iu vështirësuan shumë më shumë Redsa-ve.

Por Reali ishte më i mirë, më kërkues dhe sidomos me aktivizimin e Bales, që bëri diferencën dhe ndëshkoi rivalin. a dyshim se një gabim të madh bëri edhe portieri i Liverpoolit kur pësuan golin e parë, ngase ia dhuroi topin Benzemas. Por Liverpooli duhet të kënaqet që ishte në finalen e madhe, ndërsa te Reali është një festë e jashtëzakonshme.

Reali tani ka 13 tituj, Milani 7, Liverpooli 5. Një Liverpool që ka shpresuar shumë, por nuk i shkoi ashtu siç mendoi. Reali ka thyer të gjitha rekordet dhe është skuadra e vetme me tre tituj rresht. Në pestë vitet e fundit katër tituj, në vitin 2014 kampionë i Evropës, pastaj në vitin 2016 në atë të 2017 dhe tani (2018).

Real – Liverpool 3:1 (0:0)