Parashikimi i motit për datë 14 Gusht, ja çfarë pritet

Parashikimi i motit për datë 14 Gusht:

Sot priten reshje lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier dhe Vlorë, ndërsa të dobëta në qarqet e tjera.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Në bregdet: 19 / 25 °C

Në vendet e ulëta: 19 / 27 °C

Në vendet malore: 12 / 21 °C