Tërmeti shkund Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur zonën e Vlorës.  Sipas të dhënave të fundit nga Instituti i Gjeoshkencave tërmeti kishte magnitugë 4.6 dhe epiqendra e tij ishte 23 km në juglindje të Vlorës, ose 16 km në lindje të Orikumit.