onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

VIDEO/ Franca siguron finalen e madhe, Belgjika e pafat…

Franca siguroi finalen e madhe, ndërsa Belgjikës i mbetet të luftojë për medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror – “Rusia 2018”.

Franca shënoi fitore me rezultaint minimal 1:0 kundër Belgjikës, në ndeshjen gjysmëfinale që u zhvillua në stadiumin St. Petersburg.

Samuel Umtiti realizoi në minutën e 51-të për “Gjelat”, pas një goditjeje këndore. Francezët bënë një lojë mjaft të mirë, kurse Belgjika me gjithë angazhimin e madh nuk ia doli në këtë sfidë.

Në minutën e 22-të, Toby Alderweireld nga rreth 14 metra goditi me të majtën e tij por portieri Lloris reagoi shkëlqyeshëm dhe shpëtoi portën e tij. Oliver Giroud në minutën e 31-të sikur të ishte më i shkathët do të mund të shënonte në portën e Belgjikës.

Gjashtë minuta nga fundi i pjesës së parë (39′) futbollisti Benjamin Pavard më vështirë e kishte të nxirrte topin jashtë se sa të shënonte, por ai nga afërsia u tregua i ngathët, duke befasuar të gjithë të pranishmit.

Në pjesën e dytë pikërisht në minutën e 47-të, Lukaku kërcënon portën e Francës, por gjuajtja e tij shkoi mbi portë. Në minutën e 51-të, mbrojtësi Samuel Umtiti kërceu fuqishëm dhe nga afërsia me kokë mposhti portierin Courtois, 1:0.

Pas pesë minutave (56′) Mbappe dhe Giroud nuk u treguan të saktë, lëshuan një mundësi të mirë që ta dyfishojnë epërsinë.

Belgjika luftoi me mish e më shpirt edhe në minutën e 65-të pati rast, por Fellaini i pafat, goditja e tij me kokë nga rreth 12 metra shkoi përskaj pingules së portierit Lloris.

Në minutën e 81-të, Witsel realizoi një goditje të fortë por Lloris tregoi cilësitë e tij. Franca triumfoi me rezultatin 1:0 dhe me plot meritë është në finalen e madhe, e cila pret fituesin e takimit mes Kroacisë dhe Anglisë, që luhet të mërkurën mbrëma (20.00).

Franca-Belgjika 1:0