onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

85-vjetori i Nexhmije Pagarushës/ Shtëpia e Bardhë dekoron ikonën e muzikës shqiptare…

Mbretëresha e këngës shqiptare, Nexhmije Pagarusha, feston 85-vjetorin e lindjes, dhe për ikonën e muzikës shqipe, Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka dhënë medaljen e “Mirënjohjes”.

Shtëpia e Bardhë ka marrë vendimin për të dekoruar ikonën e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha.

“Bilbili i Kosovës”, Nexhmije Pagarusha në moshën 80-vjeçare është bërë shtetase e Shqipërisë.

Njoftimi i plotë

Tirana feston sonte ditëlindjen e “Mbretëreshës” së këngës shqiptare, Nexhmije Pagarusha. Me rastin e 85 vjetorit të ditëlindjes së zonjës së madhe të këngës, Nexhmije Pagarusha, (Nderi i Kombit), presidenti amerikan Donald Trump i ka akorduar asaj medalje Mirënjohjeje.

Me këtë rast sot, në datën 6 maj 2018, ditë e dielë, ora 18,30 organizohet në sallën e Universitetit të Arteve të Bukura, (Akademisë se Arteve) me pjesëmarrjen e Presidentit të Republikës, Shkëlqesisë së Tij, Zotit Ilir Meta, Ministrave nga Shqipëria dhe Kosova, Akademikë dhe personaliteteve të fushave të ndryshme:

Ju ftojmë të bëhemi bashkë në nderimin e artistes së madhe Zonjës Pagarusha!