onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

Belgjika bind, mund Panamanë lehtësisht 3-0

Belgjika arkëtoi tri pikë të lehta në ndeshjen e parë të grupit G në Kampionatin Botëror – “Rusia 2018”.

Belgët pa vështirësi e mundën me rezultat 3:0 Panamanë, në ndeshjen që u luajt në stadiumin “Fisht Olympic”, Sochi. Ndeshja u dominua nga Belgjika, por fakti interesant ka qenë se krahas tri golave janë ndëshkuar edhe tetë futbollistë me kartona të verdhë, si Meunier, Alderweireld, De Bruyne (Belgjika) dhe Davis Murillo, Barcenas, Cooper. Godoy (Panama).

Futbollisti nga Kosova, Adnan Januzaj, qëndroi në bankinë dhe nuk iu dha asnjë minutë lojë nga përzgjedhësi belg.

Në 45 minutat e parë nuk pati gola me gjithë rastet e kombëtares së Belgjikës. Në pjesën e dytë Belgjika shpërtheu me golat e Dries Mertens (1) dhe të Romelu Lukaku (2). Në minutën e 7-të, Mertens gjuan drejt në duart e portierit Penedo.

Ndërkaq, në minutën e 12-të, Eden Hazard nuk e shfrytëzoi një gabim trashanik të mbrojtjes së Panamasë dhe nga afërsia gjuajti jashtë portës. Në pjesën e parë munguan golat, në të dytën u shënuan tri. Vetëm sa kaloi minuta e dytë e pjesës së dytë (47’) Dries Mertens nga 14-15 metra me një goditje mjeshtërore parabolloi portierin Penedo, 1:0. Në minutën e 54-të, Murillo humbë një rast të qind për qindtë, duke gjuajtur drejt në portierin e Belgjikës, Courtois.

Panama nuk mbahet, pësoi edhe një gol në minutën e 69-të. Kevin De Bruyne harkoi për bukuri, kurse Romelu Lukaku nuk ishte i mbuluar si duhet nga mbrojtja, i cili nga afërsia me kokë shënon për 2:0. Pas gjashtë minutave (75’) Romelu Lukaku doli i vetmuar dhe nga një pozitë paksa anash e fërfëlloi topin mbi trupin e portierit të Panamas, duke siguruar fitoren bindëse me 3:0. Belgjika arkëtoi pikë të plota, kurse Panama u përpoqën në bazë të mundësive por si debutues lanë përshtypje të mirë. Me 23 qershor Belgjika sfidohet nga Tunizia (14.00), kurse me 24 qershor Panama takohet me Anglinë (14.00).

Belgjika-Panama 3:0