Basha zbulon skenarin e Xhafajt: Çfarë po i bëhet dëshmitarit dhe familjes së tij

Ashtu si kishte njoftuar, kreu i PD-se, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme, në të cilën ka folur për një skenar kriminal të dyshes Rama-Xhafaj.

Basha theksoi se tashmë po zbatohet skenari kriminal i dyshesh Rama-Xhafaj, pas dërgimit në Itali të vëllait të ministrit, Agron xhafaj.

Skenari me katër pika:

Moho përgjimin
Kap, josh ose likujdo dëshmitarin e familjen e tij
Shkatërro provat
Akuzo dhe kërcëno opozitën