onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

Drita bën histori, kualifikohet në turin e parë të Champions League

Kampioni i Kosovës, Drita nga Gjilani, është kualifikuar në turin e parë eliminatorë të Champions League.

Drita realizoi fitoren me rezultatin 4:1 ndaj skuadrës Lincoln nga Gjibraltari, në ndeshjen finale të parakualifikuese të Championsit.

Sfida është luajtur në Gjibraltar dhe në kohën e rregullt përfundoi 1:1, ndërsa me shtesën ekipi nga Kosova arriti kualifikimin.

Në minutën e parë, Liridon Leci kaloi në epërsi Dritën, por vendasit barazuan në pjesën e dytë pas një reagimi të dobët të mbrojtjes, kur shënoi Corral në minutën e 61-të.

Pas shtetsave me nga 15 minuta Drita shënoi nga penalltia përmes Liridon Lecit në minutën e 105+3, pastaj realizuan edhe Xhevdet Shabani (120+1) e Haxhi Neziraj (120+3′) vulosi fitoren në 4:1′.

Ndeshja me 12 futbollistë të ndëshkuar me karton të verdhë (4 të Lincoln dhe 8 te Drita) dhe dy të kuqe për secilën skuadër. Fidan Gërbeshi u përjashtua në minutën e 101-të pas dy të verdhëve dhe Lopes direkt me të kuq në atë të 105-tën.

Drita kualifikohet në turin e dytë eliminator, ku do të përballen me skuadrën e Malmo.

Lincoln-Drita 1:4 pas vazhdimeve

Stadiumi Gjibraltar.

Shikues: 1500.

Gjyqtar: M. Lukjancukas (Lituania).

Shënues: Corral (61′) – Leci (2′, 105′ – nga penalltia), Xh. Shabani (120+1′), Neziraj (120+3).

Kartonat e verdhë: Calderon, Corral, Aranda, Gamiz – Leci, Kryeziu, Musaj, Gërbeshi, Xh. Shabani, Neziraj, Limani, Rexhepi.

Kartonat e kuq: Lopes – Gërbeshi.

Lincoln: Soler Ortuno, Oliver, Montesinos (Andre 46′), Lopes, Chipolina (Garcia 105′), Moreno, Calderon (Corral 46′), Hernandez, Gamiz, Ortiz (Aranda 71′), Casciaro.

Drita: Rexhepi, Kuka, Limani, Gërbeshi, Leci, Krasniqi (Haliti 120-1′), B. Shabani (Ruhani 130+3′), Musaj (Shala 68′), Xh. Shabani, Kryeziu (Livoreka 73′), Neziraj.