Edhe 12 raste të reja, asnjë humbje jete nga koronavirusi në Kosovë

Pas testimit të 354 personave gjatë 24 orëve të fundit 12 prej tyre rezultuan pozitiv me COVID-19 duke e çuar në 230.230 numrin e të prekurve me koronavirus në Kosovë. Duke përditësuar të dhënat, Instituti i Shëndetit Publik raporton se nuk ka asnjë humbje jete nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit ndërsa janë shëruar 28 pacientë.

Njoftim:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 91 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.177 doza të vaksinës. Deri më sot 822.729 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 102.467 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 354 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 28 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.887. Në total numri i rasteve aktive është 247.

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!