onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

FOTO+VIDEO/ Kroacia kualifikohet me penallti, Danimarka e pafat…

Kroacia triumfoi me penallti me rezultat 3:2 kundër Danimarkës, pasi sfida në kohën e rregullt dhe pas shtesave përfundoi me rezultatin 1:1.

Kroacia kualifikohet në çerekfinale dhe do të takohet me Rusinë, ndërsa Danimarka eliminohet, e cila ishte e pafat.

Në minutën e parë, danezët shënuan në portën e kroatëve. Mathias Jorgensen me mjeshtrin e tij kaloi në epërsi (1:0) Danimarkën, por kjo nuk zgjati më shumë se tre minuta, pasi Mario Mandzukiç barazoi rezultatin 1:1 (4′).

Pas shtesave dy herë nga 15 minuta përkatësisht në minutën e 103-të, Kramariç pati mundësi të mirë por Schmeichel shpëton portën e tij.

Në minutën e 114-të, Ante Repiç kaloi portierin Schmeichel dhe kur pritej të gjuajë në portë pengohet nga mbrojtësi Mathias Jorgensen dhe penallti për kroatët. Luka Modriç gjuajti nga penalltia, por e priti portieri Schmeichel pikërisht në minutën e 116-të.

Modriç humbi rastin më të të mirë që të siguronte fitoren dhe të shmangte penalltitë.

Nga penalltitë realizuan për Kroacinë: Kramariç, Modriç e Rakitiç; dështuan: Badel, Pivariç.

Për Danimarkën shënuan: Kjaer, Krohn-Delhi – dështuan: Eriksen, Schone e N. Jorgensen.

Kroacia-Danimarka 3:2 – 1:1 me penallti