Ja çfarë thotë Berisha për investigimin e video-përgjimit të Agron Xhafajt…

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka cilësuar një tjetër goditje të rëndë për qeverinë dhe kriminelët e drogës, dëshminë e dhënë nga gazetari investigativ Jetmir Olldashi.

Me anë të një statusi në facebook, Berisha shkruan se investigimi i Olldashit ishte goditje fatale ndaj bandës së krimit në qeveri.

“Goditje tjetër fatale për kumbar Fatziun dhe kryekumbar Ramën nga gazetari investigatiiv Jetmir Olldashi, i cili regjistroi bisedën e Albert Veliut me baronin e drogës Agron/Geron Xhafën! Ndiqeni videon e tij”, shkruan Berisha.