onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

Luftë për Kryetarin e PD, jo për rivalin e Edi Ramës!

nga Agim Popoci

Pas zgjedhjeve të 25 Prillit, pa një analizë të domosdoshme mbi humbjen e Partisë Demokratike u akuzua Edi Rama për masakër elektorale ndërsa u hap gara për Kryetarin e ri të PD që pritet të zgjidhet më 13 Qershor nga njëra anë ndërsa beteja ligjore në KAS dhe Kolegjin Zgjedhor vazhdoi nga ana tjetër.

Për Kryetarin e ri të PD tashmë janë në garë 4 kandidatë, 3 prej të cilëve e filluan me vrull fushatën zgjedhore për të treguar se si do ta drejtojnë Partinë Demokratike më mirë se Lulzim Basha, dhe për këtë luftë filluan të flasin sikur kanë dhe një Platformë.

Ndoshta nuk është e vështirë të flasësh për drejtimin e partisë më mirë, se ai që e bëri për 8 vjet dhe nuk arriti të vijë në pushtet edhe pas 2 zgjedhjeve parlamentare, por kur këtë e bëjnë njerëz që ishin pjesë e lidershipit të Partisë Demokratike që pësoi këto humbje, dhe sot shfajësohen se lideri i tyre Lulzim Basha nuk pyeste njeri, kjo e bënë këtë garë për Kryetarin e PD, të neveritshme, të pakuptimtë dhe të pashpresë për elektoratin demokrat që sytë vazhdon ti mbajë nga ai që i drejton në rrugëtimin e tyre drejtë fitores!

Dhe jo vetëm kaq! Nga momenti i parë kur filloi fushata zgjedhore, demokratët po shohin një luftë për Kryetarin e PD, por jo edhe për rivalin e Edi Ramës!

Lulzim Basha ndonëse lejoi që Edi Rama t’ia vjedhë zgjedhjet, pas 25 Prillit thotë se PD është më e fortë dhe së bashku do të sjellin ndryshimin! Të tre rivalët e tij, përveç vjedhjes së zgjedhjeve shohin gabime të shumëta tek Kryetari Lulzim Basha, duke filluar nga përzgjedhja e kandidatëve për deputetë, funksionimi i strukturave të partisë dhe marrëdhëniet me ndërkombëtarët.

Sikur të gjitha këto argumente të qëndrojnë, sikur Lulzim Basha të arrijë ta mbajë unitetin e partisë dhe të vazhdojë betejën për ndryshim, sikur Agron Shehaj, Fatbardh Kadilli ose Edith Harxhi, të bindin demokratët dhe të zgjedhen Kryetar, anëtarësisë së Partisë Demokratike nuk i intereson fare se si njëri prej këtyre katër kandidatëve do të bëhet Kryetar i PD, por si do të largohet Edi Rama! Çështje, për të cilën, siç duket, asnjëri nga kandidatët nuk janë futur në këtë luftë!

Që Edi Rama i bleu votat dhe i vjedhi zgjedhjet e 25 Prillit, siç thotë Lulzim Basha, të gjithë demokratët janë dakord, por gjithashtu ata janë dakord në unison se Edi Rama gjithmonë do ti manipuloj zgjedhjet sepse ndryshe nuk din të fitoj! Si do të parandalohet ky hajdut i zgjedhjeve dhe si do të bëhen nul zgjedhjet lokale të vitit 2019 dhe ato parlamentare të vitit 2021 janë pyetjet shumëmilionë dollarëshe që duhet ti përgjigjet Lulzim Basha, kryetar i ardhshëm i PD. Uniteti i partisë nuk mjafton sikur të jetë edhe bukë edhe gjellë!

Agron Shehaj, Fatbardh Kadilli ose Edith Harxhi nuk mjafton vetëm të renditin gabimet e Lulzim Bashës sepse po të mos kishte gabuar ai sot do të ishte Kryeministër! Të gjithë jemi dëshmitar se Vendimet “e tij” janë votuar në strukturat e partisë, Kryesi dhe Këshill Kombëtar, që ligjërisht quhen vendime të partisë dhe jo Lulzim Bashës, dhe pak rëndësi ka se ku ishin tre rivalët e Bashës dhe si do të vepronin. Madje nuk ka rëndësi fare edhe kur demokratët sot e marrin veshë nga kandidatja për Kryetar, Edith Harxhi, se atij ju ka refuzuar viza nga SHBA!

Sot demokratët duhet të dinë se si do të përballet Kryetari i ri i PD me Edi Ramën pas 13 Qershorit!

Partia Demkratike nuk ka ideologji dhe nuk ka se si të përcaktohet si armiku ashtu dhe miku i saj! Këtë duhet ta sqarojnë si Lulzim Basha ashtu dhe kundërshtarët e tij në këtë luftë të pakuptimtë. Abuzimi që bëjnë si të përndjekur ose studentë të Dhjetorit’90, është shumë më e shpifur se lufta e tyre për Kryetar të PD!

Gjatë këtij tranzicioni të përçudnuar shqiptarët kishin rastin të shohin të përndjekur politik në krah të Edi Ramës si kryebashkiak ose Kryeministër të Partisë Socialiste, por kjo nuk e bëri Ramën të djathtë aq më shumë të ndjeshëm për këtë shtresë të cilën e krijoi partia që ai drejton! Nga ana tjetër, shqiptarët nuk panë kandidatët aktual për Kryetar të PD se shqetësohen për këtë shtresë shoqëroro-politike, dhe kjo u pa si në rastin e zgjedhjes së Gramoz Ruçit për Kryetar të Parlamentit, që jo vetëm nuk e mbështetën por dhe injoruarn protestën e të përndjekurve politik, ashtu dhe në rastin e degradimit të selisë së Partisë Demokratike deri në lëshimin e flamurit në gjysmë shtizë për vdekjen e deputetit socialist Bashkim Fino; Protokoll ky i cili nuk është zbatuar për asnjë humbje jete jo vetëm të përsonaliteteve të rëndësishme që ishin të përndjekur politik, por për asnjë personalitet të PD! Pra, të përndjekur ose jo, pjesëtarë të grevës së studentëve ose jo, këtë nuk e bënë për bindjet e tyre të djathta!

Sot demokratët janë të interesuar se si do ta bëjë Kryetari i ri i PD partinë e djathtë, e cila do të përballet me Edi Ramën si lideri i një partie të majtë, shumë më esktreme se paraardhësit e tyre kriminelë komunistë!

Për 8 vjet demokratët kishin rastin të shohin Shoqatën e Ish-Pronarëve të firmosin Marrëveshje me Edi Ramën sepse ishin të zhgënjyer nga Partia Demokratike, dhe para 25 Prillit ti kthehen PD duke firmosur Marrëveshje, jo pse u ndryshua gjë në këtë parti por se Rama i zhgënjeu dhe Basha i priti me një marrëveshje. Pra, si ata që ikën dhe erdhën, ashtu dhe këta që i panë me zhgënjim kur ikën dhe i pritën me buzën në gaz kur u rikthyen, nuk kanë lidhje me të djathtën dhe nuk morën as mundimin që ta qartësojnë çështjen e pronës në këtë fushatë për zgjedhjen e Kryetarit të PD. Thjeshtë, mund të jenë pa pronë ose jo, por asnjëri prej tyre nuk ka lidhje me të djathtën!

Sot demokratët duhet të dinë se si do ta trajtoj Kryetari i ri i PD pronën! Jo si do të trajtohet prona kur Partia Demokratike është në pushtet dhe si kur është në opozitë, por me parime të qarta të djathta që do të luftojnë dhe bllokimin të cilin i bënë Edi Rama kthimit dhe kompenisimit të pronës, pronarëve të ligjshëm!

Demokratët po shohin 4 kandidatë për Kryetar të PD por asnjë kandidatë të shqetësuar për marrëdhëniet e Partisë Demokratike me BE-në, simotrat e sajë evropiane dhe jo vetëm, faktor ky i rëndësishëm në betejën për rrëzimin e regjimit të Edi Ramës!

PD thotë se është e djathtë por si në BE ashtu dhe SHBA, demokratët nuk panë se kanë miq nga viti 2013. Nuk i panë as kur iu vodhën zgjedhjet, madje as atëherë kur Edi Rama akuzoi PD-në se me ardhjen e saj në pushtet nuk i jep kush vaksina kundër COVID-19. Partitë simotra të PD që vijnë nga shtetet më të fuqishme të Evropës dhe janë pjesë e PPE nuk demonstruan ndonjë afinitet ndaj Partisë Demokratike përveç se me disa Rezoluta idiote dhe kushtëzime integruese, duke bashkëpunuar nga ana tjetër pikërisht me Kryeministrin Edi Rama “që i vjedhë zgjedhjet PD-së”; Madje këtë e bëri edhe kancelarja gjermane Angela Merkel e CDU që Ramën e promovoi si lider ballkanik në krah të Vuçiçit. Kjo vazhdoi edhe pas zgjedhjeve të vjedhura të 25 Prillit, e këtë e konfirmoi ministri i Shtetit gjerman për Evropën, Michael Roth, i cili premtoi jo vetëm çeljen e negociatave me BE por harroi edhe 15 kushtet e famshme të Bundestagut!

Të gjithë pa dallim heshtën edhe kur Partia Demokratike po lëvizte pa busullë në betejën për rrrëzimin e Edi Ramës, ashtu dhe kur filluan luftën për Kryetar të ri të PD. Po, marrëdhënia me PPE dhe partitë simotra mund të mos i duhen asnjërit prej katër kandidatëve që të fitoj luftën për Kryetar të ri të PD, por Partisë Demokratike i duhet që kjo marrëdhënie të jetë në nivelet më të larta, në mënyrë që ta fitoj betejën për rrëzimin e Edi Ramës nga pushteti!

Nga ikja e Sali Berishës nga posti i Kryetarit në vitin 2013, PD ishte në opozitë kur në SHBA ishin në pushtet si Demokratët ashtu dhe Republikanët. Në marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara, Partia Demokratike ndryshoi vetëm Ambasadorët për ti urryer, ndërsa sjellja e elektoratit demokratë shqiptarë ishte në rënie të lirë pavarësisht nëse Ambasadori i SHBA emërohej nga një President demokrat ose republikan i Shteteve të Bashkuara. Nëse këtij anormaliteti i shtojmë pjesëmarrjen e PD në Konventat Zgjedhore të demokratëve dhe jo republikanëve, si dhe urimi i Presidentit të ri amerikan edhe kur fitorja e tij nuk ishte zyrtarizuar ndërsa kontestohej nga republikanët, marrëdhënia e Partisë Demokratike me SHBA nuk ka nevojë vetëm të përmirësohet por të rishikohet në tërësi.

Sot, Kryetari i ri i PD do të ketë përballë jo atë Edi Ramën që akuzon në CNN kandidatin për President të SHBA, Donald Trump, se është i çmendur, por njërin nga partnerët e tij kur ai fitoi garën presidenciale dhe është mik i Presidentit aktual të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, që është dhe në linjën e tij ideologjike. Ndërtimi i këtyre marrëdhënieve nuk është vetëm mision kombëtar i një partie të vërtetë shqiptare, por dhe çelësi i shporrjes së komunistëve nga pushteti duke i dhënë fund shkatërrimit të Shqipërisë nga Edi Rama.

Pse Edi Rama është i tillë, vetëm ai nuk ka faj! Dhe, këtë duhet ta zgjidhë rivali i tij politik duke pasur parasysh atë që më së miri e ka përcaktuar shkencëtari i madh, Albert Einstein:

“Bota është një vend i rrezikshëm për të jetuar, jo për shkak të njerëzve të këqinj, por për shkak të njerëzve të mirë që nuk ndërmarrin asgjë!”

watch porn
olalaporno.com