onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

Ministri i Merkelit të premten në Tiranë, ja mesazhet që priten

Michael Roth, ministri gjerman për Evropën në Zyrën Federale për Punët e Jashtme, vjen të premten në Tiranë me mesazhe nxitëse për reformat.

Ndërkohë që Bundestagu është pak javë para vendimit për rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave për pranimin e Shqipërisë në BE.

Roth ndaloi të mërkurën në Maqedoni, vendin tjetër të rajonit për të cilin u dha i njëjti rekomandim. Qëllimin e vizitës së tij në Shkup e Tiranë Roth e njoftoi zyrtarisht.

“Qeveritë në Shkup dhe Tiranë kanë vëne në rrugën e duhur reforma domethënëse. Kjo tregon se për to është e rëndësishme të përafrohen me Bashkimin Evropian.

Këto reforma jo gjithmonë janë të lehta dhe kërkojnë edhe sakrifica nga qeveria dhe qytetaret. Me rekomandimin për çeljen e negociatave me këto vende Komisioni Evropian njohu përpjekjet e konsiderueshëm të këtyre vendeve javët dhe muajt e fundit, raporton TCH.

Shkupi dhe Tirana nuk mund t’ia lejojnë vetes të zbehin këtë ritëm dhe unë do ta bëj tepër të qartë këtë gjatë bisedimeve tona. Në të njëjtën kohë është e rëndësishme që të dy vendeve t’u behet e qarte se këto përpjekje njihen prej nesh. Ky është edhe një tjetër qëllim i udhëtimit tim”, është shprehur ai.

Ministri gjerman për Evropën është i Partisë Social Demokrate, në krahun politik të Partisë Socialiste të kryeministrit Edi Rama. Kur ishte në Gjermani mesazhi që Roth i dha mikut të tij Edi Rama, ishte që Saimir Tahiri–ish-ministri i Brendshëm të dalë para drejtësisë.

Kjo sipas tij do të ishte një dëshmi se pavarësia e gjyqësorit me të vërtetë funksionon. Të enjten bëhet java që kur Tahiri njoftoi publikisht dorëzimin e mandatit të deputetit.

watch porn
olalaporno.com