Parashikimi i motit për datë 19 Maj, ja çfarë pritet

Parashikimi i motit për datë 19 Maj:

Sot priten reshje të dobëta pothuajse në të gjitha qarqet e vendit por lokalisht mesatare në qarkun Elbasan ku ato priten të shoqërohen edhe me shtrëngata.

Era pritet të fryjë e lehtë, mesatare deri e fortë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Në bregdet: 17 / 26 °C

Në vendet e ulëta: 12 / 28 °C

Në vendet malore: 6 / 19 °C