Parashikimi i motit, për datë 30 Shtator, ja çfarë pritet

Parashikimi i motit, për datë 30 Shtator:

Sot priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet por lokalisht mesatare në qarqet Dibër, Korçë dhe Gjirokastër të cilat pritet të shoqërohen me shtrëngata në qarqet Korçë dhe Gjirokastër.

Era pritet të jetë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Në bregdet: 18 / 28 °C

Në vendet e ulëta: 16 / 28 °C

Në vendet malore: 11 / 22 °C