Parashikimi i motit për datë 4 Korrik, ja çfarë pritet

Parashikimi i motit për datë 4 Korrik:

Sot priten reshje të dobëta në shumicën e qarqeve.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Sot pritet nivel rreziku “i lartë’’ në qarkun e Tiranës dhe Fierit, ndërsa në qarqet e tjerë pritet rrezik “i moderuar’’.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Në bregdet: 25 / 33 °C

Në vendet e ulëta: 22 / 35 °C

Në vendet malore: 16 / 29 °C