Superiorja/ Laçi surprizon Kamzën, Vllaznia bën detyrën…

Në javën e parafundit të Kategorisë Superiore nuk kanë munguar surprizat.

Në dy takimet më deçizive përsa i takon fundit të tabelës, Laçi ka surprizuar me fitoren në fushën e Kamzës duke e mposhtur 2-1 ekipin vendas.

Në anën tjetër Vllaznia fitoi 2-1 ndaj Kukësit, duke bërë që ekipi shkodran të shpresojë për javën e fundit një shmangie nga rënia në Kategorinë e Parë.

Në sfidat e tjera triumfuan Luftëtari, Partizani dhe Teuta.

REZULTATET

Luftëtari-Skënderbeu 3-1

Liçaj 35′, Ramadani 72′, Bregu 84′ / Soue 31′ (p)

Flamurtari-Partizani 1-2

Musta 88′ / Abdurahimi 34′, Progni 72′

Vllaznia-Kukësi 2-1

Çinari 40′, Kalaj 45+1′ / Balde 32′

Teuta-Lushnja 6-2

Amadu 1′, 40′, Beqja 17′, Peqini 73′, 76′, Hila 78′ / Sefa 5′, Ademi 75′

Kamza-Laçi 1-2

Rezi 85′ / Rexhinaldo 2′, Xhixha 88′