onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

VIDEO/ Kroacia fiton 3-0, natë ferri për Argjentinën

Argjentina është shumë afër eliminimit dhe fati i saj do të varet edhe nga takimi Islanda – Nigeri, por mund të pritet edhe ndeshja e fundit.

Askush se kishte pritur një Argjentinë me një start kaq të dobët sidomos pas barazimit 1:1 me Islandën, ndërsa sot në mbrëmje u trondit 3:0 nga Kroacia.

Kroatët siguruan biletën për në të tetën e finales, duke iu bashkuar Rusisë, Uruguait dhe Francës. Në minutën e 53-të, portieri Caballero bëri gabim trashanik, duke i falur një top Ante Rebiç, i cili me një goditje të fortë shënoi një gol spektakolar, 0:1.

Luka Modriç në minutën e 80-të nga nga 17-18 metra me goditje të fortë thelloi epërsinë në 0:2.

Në minutën e 90+2′, Ivan Rakitiç thelloi fitoren në 0:3.

Kroatët janë në vend të parë me 6 pikë, pasojnë Islanda me një pikë por ka një takim me pak, Argjentina me një pikë dhe Nigeria pa pikë megjithatë ka një ndeshje me pak.

Kroacia feston kualifikimin, kurse Argjentinës iu ka bërë nata ferr dhe është “në teh të shpatës”, shumë afër eliminimit nga ngjarja më e madhe.

Argjentina-Kroacia 0:3