onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

Ambasada e SHBA: Vendimi i gjykatës për Tahirin tregon se do të ketë transparencë

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka reaguar mbrëmjen e sotme përmes një deklarate lidhur me vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda që vendosi masën e sigurisë arrest shtëpie për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara mirëpret përparimin e bërë nga Shqipëria në luftën e saj kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

“Vendimi i gjykatës për të vendosur Saimir Tahirin në arrest shtëpie është një shenjë se kjo çështje e rëndësishme korrupsioni do të vendoset në mënyrë të drejtë dhe transparente në gjykata. Arrestimi i Met Kananit në Turqi dhe 14 anëtarëve të bandës së tij kriminale në Shqipëri është shenjë e seriozitetit të policisë dhe prokurorëve për të vënë në shënjestër krimin e organizuar.

Së fundi, arrestimi i trafikantit të dyshuar të kokainës Arbër Çekaj në Gjermani dhe kërkesa për ekstradimin e tij në Shqipëri është shenjë se pandëshkueshmëria ka marrë fund për bosët e krimit në këtë vend.

Përgëzojmë punën e vështirë dhe me kurajë të Policisë së Shtetit, Prokurorëve të Krimeve të Rënda dhe Gjyqtarëve të Krimeve të Rënda”, thuhet në reagimin e Ambasadës.

 

watch porn
olalaporno.com