onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

LIVE/ Finale e çmendur, Franca-Kroaci: 4-2

Franca e Kroacia po përballen në finalen e Kupës së Botës, ndërsa në më pak se 40 minuta lojë u shënuan 3 gola, dy nga Franca dhe një tjetër nga kroatët.

Një ndeshje e mbushur me emocione, raste të shumta dhe spektakël. Kroatët janë më kërkues, ndërkohë që francezët shfrytëzojnë kundërsulmet.

69’ Lloris bëri gabim trashanik, duke ia marrë Manxhukiç topin dhe e futi në rrjetë, 4:2.

65’ Kylian Mbappe nga rreth 22-23 me goditje të fuqishme fërfëlloi topin në këndin e poshtëm të djathtë të Subashiçit, 4:1.

59’ Reagim i dobët i mbrojtjes së Kroacisë, kurse Paul Pogba nuk fali, nga rreth 17 metra shënoi supergol, duke e lënë të shtangur portierin kroat, Subashiç dhe 3:1.

52’ Kylian Mbappe me shpejtësi të madhe futet në 16-she, por Subashiç fenomenal. Tre persona hyjnë në fushë, skandal. Sigurimi i largon me forcë nga fusha.

50’ Kroacia sulmon me të gjitha forcat, Franca me fat të madh deri me tash sidomos në këto minutat e pjesës së dytë.

47’ Ante Repiç me të parën nga rreth 13 metra goditi fuqishëm, por Lloris hero, me majë të gishtërinjve e dëboi në korrne.

47’ Griezmann nga rreth 20 metra dërgoi gjuajtje mjaft të fortë por Subashiç nuk befasohet.

46′ kroacia kërkon barazimin.

Filloi pjesa e dytë.

38′ 38’ Antoine Griezmann gjuajti me saktësi nga penalltia, duke kaluar në epërsi me 2:1 Kroacinë.
34’ Franca kërkon penallti sepse Ivan Perishiç preku topin me dorë.

29´ Ivan Perishiç me një veprim mjeshtëror mashtroi një mbrojtës dhe nga rreth 15 metra dërgoi topin në këndin e majtë të portierit Lloris, 1:1.

28´ Kroacia në presion të rezultatit, kurse Francës i konvenon ky rezultat dhe mëton ta shtojnë. Kartoni i parë i verdhë, Kante i Francës.

24’ Manxhukiç nga një pozitë jo aq e volitshme goditi jashtë portës.21’ Vida godet me kokë por për fat të keq të tij shkoi lartë mbi portën e francezëve.

21’ Deri me tash Kroacia dominoi, por nuk mjafton kjo kur pëson nga një ndërprerje.

18’ Sulmuesi Antoine Griezmann nga gjuajtja e lirë harkoi për bukuri në 16-sh dhe sulmuesi Mario Manxhukiç, duke tentuar ta evitoi rrezikun shënoi autogol, duke e lënë të hutuar portierin Subashiç.

17’ Franca zgjohet paksa nga gjumi, duket më e rrezikshme në drejtim të portës së Kroacisë.

15’ Kroacia po tregon lojë maestro, po e mban në presion Francën që luan e përgjumur deri në këto momente.

12’ Mbrojtja e Kroacisë në nivel të lartë dhe deri me tash ka mbuluar gjithçka në fushë.

10’ Kroacia shumë më e mirë, më e rrezikshme se sa Franca e cila nuk po dëshmon diçka konkrete.

8’ Ende pa gola, një Kroaci e përsosur dhe një Francë jo siç pritej në këto minutat e para.

6’ Kroacia ka iniciativën dhe luan me shumë energji, duke synuar sa më parë golin e epërsisë.

5’ Kroacia është më energjike, më e frikshme, shton presionin ndaj Francës së fuqishme.

4’ Pavard gaboi, por Perishiç nuk u tregua i shkathët që të rrezikoi.

3’ Kroacia ka dasmë futbollit, për herë të parë në finalen e madhe, synojnë historinë.

2’ Lojë me taktizime, njëra – tjetrën e shikojnë me kujdes. Umtiti gati sa bëri gabim trashanik.

Filloi ndeshja, finalja e madhe në Moskë. Fuqitë e futbollit kundër njëra – tjetrës.