Të shtëna me armë në lokal, ja reagimi i policisë…

Policia e Vlorës ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur në një lokal dhe në njoftimin e saj shkruan se nuk ka të lënduar. Në informacionin paraprak të shpërndarë për mediat, thuhet se autori është neutralizuar.

Njoftimi i policisë

Më datë 18.05.2018, rreth orës 17:39, në vendin e quajtur “Sahati”, shtetasi Besmir Gj., 31 vjeç, banues në Vlorë, ka shtënë një herë me armë zjarri brenda ambienteve të një lokali. Nga e shtëna nuk ka të lënduar. Reagimi i menjëhershëm i policisë vendore, ndihmuar dhe nga shtetasit e pranishëm në lokal kanë bërë të mundur neutralizimin dhe ndalimin e shtetasit Besmir Gj., i cili tashmë ndodhet në ambientet e DVP. Vlorë, për veprimet e mëtejshme hetimore. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e zjarrit dhe një gëzhojë. Vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes në fjalë