onlyfuckvideos.net classy slut goo covered. xxx247.club xxxfamousvideos.com

Danimarka e Australia ndahen në barazim

Danimarka dhe Australia ndanë nga një pikë, në përballjen që përfundoi 1:1, në ndeshjen e dytë të grupit C të Kampionatit Botëror – “Rusia 2018”. Ballafaqimi mes Danimarkës dhe Australisë ishte mjaft interesant e me rivalitet të madh deri në minutën e fundit.

Në minutën e 7-të, Christian Eriksen nga rreth 13 metra me një goditje të fuqishme shkundi portën e Australisë, 1:0. Dukej se ky gol do të t’i jepte edhe më shumë krahë danezëve, por me kalimin e minutave australianët u stabilizuan në lojë dhe ishin të rrezikshëm.

Në minutën e 37-të, gjyqtari spanjoll Lahzoi pasi shikoi sistemin e VAR-it, akordoi penallti për australianët, për shkak të prekjes së topit me dorë nga Poulsen. Jedinak në minutën e 38-të me mjeshtri gjuajti dhe bazazoi 1:1.

Me 26 qershor takohen: Australia-Peruja (16.00) e Danimarka-Franca (16.00)

Danimarka-Australia 1:1